Populární systém půjčování si mezi sebou již nepatří mezi horké novinky a lidé si tímto způsobem půjčují naprosto běžně. Transakce probíhají na P2P lending platformách, které se v mnoha směrech podobají aukčním systémům. Rozdíl spočívá v tom, že se obchoduje s finančními prostředky namísto zboží. 

Ale jak můžete na kolektivním půjčování vydělat i vy? Pokud vám „běžné“ investiční nástroje připadají příliš riskantní nebo naopak málo výnosné, mohla by se vám alternativa v podobě P2P půjček. Množství investorů nedá dopustit na bezpečné investice, které zajišťuje Ferratum Czech s.r.o. - česká pobočka Ferratum Group. Skupiny, která je známá pro své inovace a průkopnický přístup k půjčkám. V minulosti bylo investování do P2P půjček doménou větších investorů. Společnost Ferratum tento segment zpřístupnila všem.

Peer-to-peer půjčky patří k moderním nástrojům kolektivního investování. Fungují na velmi jednoduchém principu – půjčování osobám s dobrou platební morálkou. Díky tomu, že investor vkládá peníze do úvěrových sérií a nikoliv do jediného úvěru, je riziko minimalizováno. Pokud dlužník nedodrží smluvní podmínky, dojde ke snížení výnosu. Investor však nepřijde o celou investici. Vzhledem k tomu, že si Ferratum vybírá bonitní klienty, je míra nesplacení velmi nízká. 

Transparentní systém je ideální volbou pro začínající investory, kteří se nechtějí zatěžovat komplikovanými investičními nástroji. Stačí si vybrat některý z předpřipravených balíků úvěrů a začít. Průměrný roční výnos se pohybuje kolem 8,9 %. Ferratum navíc garantuje zpětný odkup nesplacených úvěrů za 85 % zbývající jistiny, takže se nemusíte bát, že o svůj vklad přijdete.


Chcete-li se o bezpečném investování do P2P půjček dozvědět více, pokračujte na www.ferratump2p.cz.

Text nevyjadřuje názor redakce