Čtyři nevelké domy, postavené na pozemcích bývalého areálu ČKD, jsou pouhým začátkem opravdu velikého projektu. Na rozlehlé ploše 15 hektarů tu postupně vyroste zbrusu nová čtvrť AFI City, navržená renomovaným architektonickým ateliérem CMC Architects.

Doron Klein, generální ředitel AFI Europe Czech Republic, vidí v dosud velmi zanedbaných volných prostorách kolem stanice metra Kolbenova ohromný potenciál: „Nová čtvrť se bezesporu dostane mezi velmi vyhledávané rezidenční lokality. Vždyť je skvěle dostupná MHD i autem, jen kousek od centra Prahy, a bude schopná nabídnout nejen komfortní bydlení, ale i spoustu příležitostí pro práci, sport, zábavu i odpočinek. Místo výstavby nové čtvrti doplníme o zelené plochy a cyklostezku.“

 

O zábavu postaráno
Výjimečné atrakce nabízí lokalita kolem rostoucího Tulipa City už dnes – například unikátní areál pro všechny věkové kategorie Freestyle Kolbenka, skrývající v 1700 m2 velké hale ohromný trampolínový park a umělou sjezdovku s lyžařskou školou. A jen o kousek dál najdete senzační dětskou hernu Brumbambule s motokárovou dráhou, třípatrovou prolézací zónou se skluzavkami a trampolínou, malým fotbalovým hřištěm, koutkem pro nejmenší a samozřejmě i s rozličným občerstvením. Spolehlivě se tu celý den zabaví děti od tří až do patnácti let, zatímco jejich rodiče ocení i tři velká nákupní centra a jeden outletový areál, které najdou v nejbližším okolí.

Nejen zábavou je ale člověk živ, nové obyvatele Tulipa City bude jistě zajímat i blízkost škol všech úrovní.

Prostor a zeleň
Rozlehlý areál s výstavbou „na zelené louce“ je skvělou příležitostí pro architekty, kteří tu mají prakticky volnou ruku k návrhu ryze současné architektury – střídmě pohledné, vysoce účelné a především komplexní. Každý bytový dům má kolem sebe zahradu, byty v přízemí jsou spojené s přilehlou předzahrádkou nebo terasou. Veřejný prostor budou prostupovat parky a ulice, stíněné stromořadími, budou propojovat rezidenční části s kancelářskými a komerčními objekty do jednoho organického celku. Neroste tu pouhé sídliště, ale skutečná městská čtvrť, pulzující přes den i večer plnohodnotným životem.

Bytové domy včetně objektů první etapy Tulipa City zůstanou v úrovni maximálně sedmi podlaží, aby nedocházelo ke zbytečnému zahušťování prostoru a aby každý dům byl skutečně příjemným místem k pohodlnému životu. Už samotný začátek je tedy hodně slibný, takže ceny bytů v téhle lokalitě půjdou časem jistě rychle vzhůru. Teď je proto velmi dobrý čas pro rozhodnutí.

Text nevyjadřuje názor redakce