Fiddo dokáže jednoduše vyřešit mnoho problémů souvisejících se čtyřnohými miláčky. Ať už se jedná o jejich zdravotní problémy, zatoulání nebo i seznamku - vše vyřeší nový projekt Davida Navrátila.

„Cílem naší aplikace není nic jiného než digitalizovat komunity pejskařů v jednotnou a spolupracující kulturu. Naší vizí je prosazovat takové pohledy na soužití člověka a psa, které vedou k jejich zdravějšímu společnému životu. Tím samozřejmě nemyslíme pouze na zdraví fyzické, ale také zdraví duševní a společenské,“ říká David Navrátil, zakladatel aplikace Fiddo.

David Navrátil

Ztráta psa? Díky aplikaci větší šance k nalezení

Pes je pro většinu tuzemských domácností neodmyslitelnou součástí rodiny. Pokud se pes zaběhne, je často složité jej v pořádku najít. Díky aplikaci Fiddo se celý proces hledání zjednoduší a zefektivní. Komunita pejskařů totiž dlouhodobě drží pohromadě a vzájemně si pomáhá víc, než je v české společnosti zvykem.

„Každý, kdo někdy ztratil svého psa, mi určitě dá za pravdu, že je to psychicky náročné období. Pes se už pro člověka stal plnohodnotným členem domácnosti, a tak se k němu i chováme. Pro mnohé je partnerem v samotě, přítelem dětí nebo i záminkou k seznamování. A díky naší aplikaci si všichni uživatelé budou moci vzájemně pomáhat,“ vysvětluje David Navrátil, zakladatel aplikace Fiddo.

Česká republika je psí velmocí

V Česku žije zhruba 2,3 milionu psů. To znamená, že psa má bezmála 40 procent obyvatel a například jen v Praze je evidováno více než 80 tisíc psů. Nejoblíbenějšími rasami jsou populární pouliční směsky, jorkšírský teriér a jezevčík.

„Je neuvěřitelné, kolik Čechů má doma psího mazlíčka, a přitom doposud pro ně neexistovala platforma, která by je dokázala sjednotit. To byl impuls, proč jsme poslední dva roky na aplikaci Fiddo tak usilovně pracovali. Vytvořili jsme vlastně sociální síť, která umožňuje založit společný profil majitele a psa. Všichni uživatelé si mohou radit při jakýchkoli obtížích nebo nemocech psů, doporučovat si psí stravu nebo vyměňovat zkušenosti s veterinárními klinikami,“ doplňuje David Navrátil.

Čím více nás bude, tím více dokážeme ovlivnit

Fiddo míří na obrovskou skupinu Čechů, u níž chce zpopularizovat témata vedoucí ke zvýšení kvality života psů i jejich pánů. Zároveň upozorní na ty, kteří trpí a potřebují pomoci.

Jedním z cílů je proto i podpora zájmových a neziskových organizací a spolků v oblasti péče o psy pomocí domluvených sbírek a kampaní. Aplikace bude uživatele vzdělávat v oblasti výchovy, tréninku, chovatelství nebo zdraví psů.

Text nevyjadřuje názor redakce