Za posledních 12 měsíců přibylo do Audiotéky přes 700 titulů. Mezi posluchači jsou nejoblíbenější detektivky a thrillery, po kterých následuje kategorie fantasy a sci-fi, na třetím místě popularity jsou audioknihy ze žánru osobního rozvoje. Nejposlouchanější audioknihou uplynulého roku se stalo Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le amerického autora Marka Mansona.

Audioknihy, které kralovaly osmému roku Audiotéky
Z kategorie detektivek a thrillerů je zároveň nejprodávanější spisovatel na Audiotéce, a to Vlastimil Vondruška – autor historických detektivek. Druhým neoblíbenějším autorem je Jo Nesbo, popularitě se těšila především jeho audiokniha Žízeň.

Na vrcholu žebříčku fantasy a sci-fi se tradičně drží série Zaklínač od Andreje Sapkowského, následována Hraničářovým učněm Johna Flanagana, kterého pravidelně načítá Matouš Ruml. Nedávno si své početné publikum posluchačů našla na Audiotéce také audiokniha Naslouchač – první díl z rozepsané pentalogie české autorky Petry Stehlíkové. Skokanem roku v této kategorii je spisovatel František Kotleta, který se dostal na páté místo nejprodávanějších autorů.

Ze žánru osobního rozvoje je již zmíněná nejposlouchanější audiokniha vůbec, a to Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le. Druhou nejprodávanější audioknihou žánru osobního rozvoje je Faktomluva následovaná nadčasovým bestsellerem Čtyři dohody.

Mezi humornými audioknihami bodoval Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět, kterého načetl jeden z nejpopulárnějších interpretů Martin Stránský. Velké pozornosti posluchačů se těšila i audiokniha Hod mrtvou labutí Ondřeje Hübla v intepretaci herců Dejvického divadla.

V literatuře faktu vedl loňský bestseller Boss Babiš, který klesl na druhou příčku nejprodávanějších audioknih posledních 12 měsíců. Z novinek uplynulého roku zaujala posluchače audiokniha Leonardo da Vinci populárního autora biografií Waltera Isaacsona nebo audiokniha Sapiens izraelského profesora Yuvala Noaha Harariho.

Doplňte si svou sbírku audioknih za 149 Kč na www.audioteka.cz

Text nevyjadřuje názor redakce