Není divu, že se lidem půjčka od příbuzných nebo přátel může zdát jako nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak získat potřebné peníze. Žádné poplatky, většinou bez úroku, výše splátek i začátek splácení podle domluvy. Jedno mongolské přísloví ovšem praví „Nepůjčit - krátká nepříjemnost, půjčit - dlouhá nenávist“ a ti, kterým se kvůli půjčkám zhoršily rodinné nebo přátelské vztahy, ví moc dobře proč. O půjčkách v rodině nebo mezi přáteli totiž lidé nesepisují vždycky smlouvu, což se jim nemusí vyplatit. Ohrozit vzájemné vztahy ale nemusí jen ten, kdo si peníze půjčil například tím, že je nezačne splácet. Váš příbuzný nebo přítel se totiž může zničehonic dostat do tíživé finanční situace, a proto třeba bude požadovat okamžité vrácení půjčených peněz, i když jste se domluvili, že mu půjčku splatíte až za půl roku.

V dnešní době je možné půjčku s nulovou úrokovou sazbou získat i v bance. Například mBank ji nabízí těm, kteří si u ní ještě nikdy nepůjčili. Výhodou první mPůjčky Plus bez úroku je nejnižší RPSN na bankovním trhu, předčasné splacení bez poplatku a neustálý přehled o stavu půjčky v internetovém bankovnictví i mobilní aplikaci. A jaké další podmínky je potřebné pro její získání splnit? Chcete si půjčit od 10 000 do 40 000 Kč na 12 nebo 24 měsíců. Jste fyzická osoba starší 18 let, způsobilá k právním úkonům. Máte trvalý zdroj příjmů. Vaše trvalé nebo přechodné bydliště a kontaktní adresa je na území České republiky. Nejste ve zpoždění se splátkou u jiné banky, nemáte negativní záznam v databázích Credit Bureau a v současné době mBank nic nedlužíte.Od našich klientů, kteří si na mKonto pravidelně zasílají příjem, nepotřebujeme žádné dokumenty prokazující jejich příjem. Pokud máte příjem ze zaměstnání, postačí nám poslední tři výpisy z bankovního účtu,vysvětluje Martin Podolák, ředitel divize úvěrových produktů mBank pro Českou republiku a Slovensko.

Nepleťte si pojmy

Půjčku s nulovou úrokovou sazbou nelze považovat za půjčku zdarma. Úroky vám sice naskakovat nebudou, ale za poskytnutí finančních prostředků si banka může účtovat určitý poplatek. V případě první mPůjčky Plus bez úroku tento poplatek činí pouhá 2 % z půjčené částky. Pokud si tedy například půjčíte 10 000 Kč, bance ve finále vrátíte 10 200 Kč. Když si vezmete půjčku ve výši 40 000 Kč, na poplatcích zaplatíte 800 Kč. Cílem je umožnit lidem si na zkoušku vypůjčit finanční částku za předem jasně stanovených podmínek. Pokud jim řešení u mBank vyhovuje, mohou si být jistí, že s transparentností a jednoduchostí se setkají i úvěrů na vyšší částky.

Využijte možnosti 21. století

O bezúročnou půjčku můžete v dnešní době požádat i z pohodlí domova, prostřednictvím online žádosti, kterou stačí jen vyplnit a poslat. V případě první mPůjčky Plus bez úroku můžete následně smlouvu podepsat na některé z poboček nebo si ji nechat doručit kurýrem. Klientům mBank stačí o půjčku požádat v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví. Po schválení můžou připravenou smlouvu potvrdit opět v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví. O půjčku lze požádat také na kterémkoliv obchodním místě nebo prostřednictvím zákaznické mLinky.

Více informací naleznete na: www.mbank.cz

Text nevyjadřuje názor redakce