Buďte zodpovědní.


Pozvat si na něco, čemu nerozumím, odborníka je běžnou praxí. Nové rozvody ve vašem voze vám udělá automechanik, o prasklé těsnění v kohoutku se postará instalatér a s bolavým zubem půjdete k zubaři. Stejně automatické by mělo být i spojení, že prodat dům nebo byt bude lepší přes realitní kancelář. Celý proces prodeje není úplně jednoduchý, není možné, abyste bez znalosti realitního trhu a jeho úskalí odhalili všechna rizika. Proto by měl být každý prodej nemovitosti konzultován s odborníkem, tedy realitním makléřem. Ten má zkušenosti v oboru, zná všechna rizika i postupy, které je potřeba dodržet, a dokáže vás celým procesem provést hladce a bez starostí.

Konzultujte
Pro většinu lidí je provize hlavním důvodem, proč se na realitní kancelář nechtějí obrátit. Když si ale spočítáte, kolik času a energie by vás stálo všechno zařizování, pobíhání po úřadech, shánění dokumentů a potvrzení, komunikace s potencionálními kupci a následně návštěvy právníka, sepisování smlouvy a mnoho dalších starostí, je provize velmi adekvátní investice. Navíc máte jistotu, že vše probíhá tak, jak má. Realitní kancelář zajistí odhad ceny nemovitosti, vytvoření inzerátu a jeho zveřejnění a propagaci, komunikaci se zájemci a mnoho dalšího. V neposlední řadě se pak můžete spolehnout na zajištění prvotřídních právnických služeb a třeba i uložení peněz u notáře, pokud bude potřeba.

Výhoda spolupráce s realitní kanceláří je také v jistotě, protože transakce provedené přes realitní kancelář jsou jištěné. Tím máte jistotu, že vaše finance skončí tam, kde mají, tedy na vašem účtu.

Text nevyjadřuje názor redakce