Cena letenek je závislá na mnoha faktorech. Neodvíjí se jen od toho KAM letíte, ale i KDY a s KÝM.

I když nepoletíte v hlavní sezóně, cena letenek se může vyšplhat pěkně vysoko. Proč? Jak koupit letenky výhodně?

Kupte je včas

Nečekejte na poslední chvíli. Ideální čas pro nákup letenek je asi půl roku předem. Cena je nejnižší, výběr největší. Kdo nechá nákup na poslední chvíli, tomu se může stát, že nikam neodletí.

Víte, že letenky do zemí jako Thajsko nebo Vietnam je třeba koupit minimálně rok předem?

Na dni odletu záleží

Některé dny v týdnu jsou vytížené, jiné téměř volné. Proč? Kdo cestuje za prací, létá nejčastěji v pondělí, čtvrtek, pátek nebo neděli. Kdo tedy chce za letenku ušetřit nějakou kačku, ten by se měl těmto dnům vyhnout.

Letenky s odletem v úterý, středu a sobotu jsou levnější. A za ušetřené peníze si můžete dovolenou víc užít.

Potřebujete všechny služby?

Jaké služby využijete? Potřebujete i odbavené zavazadlo, nebo vám stačí jen to příruční, které si můžete vzít na palubu? Chcete se odbavovat na letišti, nebo to zvládnete online?

Víte, že u nízkonákladových společností se za odbavené zavazadlo často připlácí? Když už ho potřebujete, zaplaťte si ho předem a online. Ušetříte.

Kla vesnice

Slyšeli jste už o vyhledávači levných letenek?

Stejně jako si online můžete porovnat nabídky pojištění, zjistit, kde mají nejlevnější spotřebiče nebo hračky pro děti, můžete vyhledávat i nejvýhodnější letenky. Jak to funguje?

Vyplňte cílovou destinaci, preferovaný termín odletu a příletu a za pár vteřin si můžete vybírat z těch nejvýhodnějších letenek. Jsou dostupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce. Některé vyhledávače vám dokonce nabídnou i sjednání cestovního pojištění, zapůjčení automobilu v místě pobytu apod.

Náš tip: Zkuste i mapu levných letenek

Našli jste letenku, která splňuje všechny vaše požadavky? Na nic nečekejte a rezervujte si ji!

Její výhodná cena nebude trvat věčně, navíc vám ji taky někdo může vyfouknout pod nosem. Hned si ji rezervujte a co nejdříve zaplaťte. Přepravce vám výhodnou cenu letenky garantuje 24-48 hodin, dýl ne.

Text nevyjadřuje názor redakce