Bazén dneska už najdeme na většině zahrad. Jak by taky ne? Kdo by se chtěl tísnit na veřejném koupališti, kde si nakonec sotva smočíte nohy? O pořádném osvěžení nemůže být ani řeč. ¨

Bazén je sice investice, když si ale spočítáte, kolik dáte za vstup na koupaliště, dopravu tam a čas strávený na cestě, investice se vám tisíckrát vrátí. Bazén vám totiž bude k dispozici neustále, navíc to není záležitost na jednu sezónu.

Jdeme vybírat bazén

Když už se pro koupi bazénu rozhodnete, je třeba ho dobře vybrat. Na co se při výběru bazénu zaměřit?

Než půjdete do obchodu, vyberte místo, kam bazén umístíte

Když si totiž bazén koupíte a pak zjistíte, že je moc velký, bude pozdě. Než se tedy do výběru pustíte, vyberte místo, kam ho umístíte a změřte si ho. Jak poznat vhodné místo pro bazén?

  • Ideální je závětří, kam po většinu dne svítí sluníčko.

  • Kolem bazénu je třeba počítat s prostorem jak na techniku jako filtrace a solární panel, tak na lehátko nebo deku.

  • Místo by nemělo být na očích kolemjdoucích, ať si to koupání v klidu užijete.

Jaký druh bazénu chcete?

Nabídka bazénů je dnes už poměrně široká a neomezuje se jen na malé nafukovací pro děti a betonové zakopané bazény.

  • Nejprve je třeba si ujasnit, zda chcete bazén nadzemní, zapuštěný nebo polozapuštěný.

  • Výběr ovlivňuje i velikost prostoru, který máte k dispozici.

  • Zapuštěné bazény jsou finančně náročnější, můžete vybírat mezi betonovými, foliovými, plastovými, laminátovými a plechovými.

  • Nadzemní bazény jsou levnější, flexibilnější a nejsou náročné na instalaci. Vybírat můžete mezi nafukovacími, plastovými, fóliovými nebo samonosnými bazény.

Náš tip: Chcete si v bazénu na zahrádce i zaplavat, ale nemáte dostatek financí na zapuštěný bazén? Pořiďte si nadzemní bazén s pevnou kovovou konstrukcí.

Co nás v létě zachrání? Bazén na zahradě!
Co nás v létě zachrání? Bazén na zahradě!
Foto: komerční článek

 

Nezapomínejte ani na techniku

Koupí samotného bazénu to nekončí. Do bazénu je třeba napustit vodu a o ni se musíte starat. Kdo by se taky chtěl kopat v zakalené nebo zelené vodě? K bazénu tak pořiďte také odpovídající filtraci a potřebnou bazénovou chemii.

Pro menší bazény s objemem maximálně 8m3 vám postačí kartušová filtrace, pro větší bazény už je nutností ta písková. Její výhodou je téměř bezúdržbový provoz a záruka křišťálově čisté vody.

Víte, že filtraci byste měli k pročištění vody pouštět minimálně 2x denně zhruba na 4 hodiny?

Co dalšího by se vám k bazénu mohlo hodit?

Kromě bazénu a filtrace možná oceníte schůdky pro snazší vstup do bazénu, solární ohřev nebo tepelné čerpadlo pro příjemnější teplotu vody, krycí plachtu a bazénový vysavač.

 

Text nevyjadřuje názor redakce