Úvěrové limity řady nebankovních půjček jsou tak nízké, že si nevyžadují ze strany věřitele, příliš podrobné ověřování bonity. I lidé s negativními záznamy v úvěrové historii tak mohou dosáhnout na krátkodobou půjčku bez registru. Ačkoliv je dnes už ze zákona povinné nahlížet do registrů dlužníků, u nižších půjček věřitel promine i nějakou tu v minulosti pozdě zaplacenou splátku půjčky.

Taková půjčka do 5000 Kč se pak hodí přesně v momentech, které jsou popisované v úvodu. Nejedná se o nijak vysokou částku. Pokud se vám ale sejde účet za telefon, ve schránce objevíte složenku s nedoplatkem za energie, a ještě se vám přihodí nehoda v domácnosti, můžete mít opravdu hluboko do kapsy. Mikroúvěr od nebankovní společnosti, která vám peníze poskytne rychle a na cokoliv, je přesně tím, co hledáte.

Co musíte splňovat abyste mohli žádat o půjčky do 5000 Kč?

Není to žádná věda, standardně postačuje, pokud jste českým rezidentem, disponujete bankovním účtem a jste starší 18 let. Samozřejmě, pokud máte stálý příjem, vaše možnosti dále rostou, ani pravidelný příjem však není nutným předpokladem pro získání takto nízké půjčky. Schvalovací proces většinou probíhá bez prokazování příjmů.

Jedinou skupinou vyřazenou z procesu žádostí bývají lidé v osobním bankrotu nebo jiné platební neschopnosti. To dává smysl, neboť úvěrový poskytovatelé přeci jenom provozují svou činnost se záměrem zisku, a proto není v jejich zájmu poskytovat peníze lidem, u nichž je hned na první pohled evidentní, že nebudou schopní úvěr splácet. Ostatní žadatelé s negativními záznamy v registrech, kteří žádnou insolvenci nemají, však mít strach nemusí a mohou si zcela bez obav zažádat o půjčku bez registru.

Kdy je vhodné zvážit zřízení krátkodobé mikropůjčky?

Jedná se o malou půjčku, která vám dokáže pomoci pouze pár dní před výplatou, když nemáte v bance dost peněz na pokrytí neočekávaných výdajů. To ledacos naznačuje. Před jejím využitím, můžete ještě zvážit alternativní možnosti získání peněz. Pokud máte likvidní úspory, které můžete do druhého dne vybrat (například spořící účet) pak je to super. Rovněž můžete požádat o pomoc přátele nebo rodinné příslušníky. Když takové možnosti nemáte, není problém získat výhodnou malou půjčku na nebankovních trhu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o nízké částky, není problém je rychle po výplatě umořit, proto si nemusíte ani zvlášť lámat hlavu s vyššími úrokovými sazbami. Podstatné je, že budete schopni své aktuální finanční potřeby pokrýt a jakmile se na vašem účtu objeví příjem od zaměstnavatele, půjčku splatíte.

Tyto mikropůjčky vám tak pomohou zaplatit nečekané účty, aniž byste museli uzavírat vysoký úvěr, který byste pravděpodobně po výplatě splatit nestihli. Některé nebankovní společnosti pak nabízejí tak malé půjčky (řádově ve stokorunách), že vyžadují splacení ihned po příští výplatě u každé žádosti.

Využití podobných půjček se vám možná může zdát jako pouhé oddalování problémů, vězte ale, že oněch 30 dní, které často získáte díky těmto menším půjčkám navíc, vám zajistí dostatek času, abyste svůj problém vyřešili nakonec i dlouhodobě. Můžete potřebnou částku během následujícího měsíce ušetřit, dorazí vám peníze z ukončeného stavebního spoření apod.

Text nevyjadřuje názor redakce