Do čeho, pokud jde o zlato, investovat a do čeho ne?

Rozhodně si nepleťte investici do zlata s investicemi do akcií zlato těžících firem. Investičním zlatem však nejsou ani zlaté šperky, ale též ne zlaté numismatické mince. Avšak pozor, ty investiční už ano. Tradiční investiční zlato má podobu zlatých slitků neboli cihel, a již zmíněných investičních mincí.

Zlaté cihly nebo investiční mince?

V současné době je to velice dobrá otázka. Na trhu je totiž díky koronavirové krizi nedostatek zlatých slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. A ty koronavirus zavřel na dva měsíce. Již se sice výroba slitků opět rozbíhá, o zlato je však velký zájem, a tak je slitků nedostatek. Tedy těch kvalitních a uznávaných, jaké produkují švýcarské rafinerie Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Třetinu světové produkce slitků tvoří právě jejich slitky.

Zlaté slitky se dnes sice kvůli získání hotovosti prodávají, ale současně je o ně zájem, protože se ukázaly být velice dobrou investicí. Přitom řada lidí předpokládá, že skutečná koronavirová krize přijde až s druhou vlnou, kterou odborníci očekávají na přelomu roku 2020 a 2021. Navíc, i když je dnes cena zlata vysoko, dá se předpokládat, že ještě poroste.

Řešením je tak dnes nákup investičních mincí. Dobrou volbou jsou investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker. Jde o uznávanou značku, která je skvěle prodejná a celosvětově uznávaná. I podle toho je totiž důležité investiční zlato vybírat.

Investiční mince Wiener Philharmoniker

Zlaté investiční mince Wiener Philharmoniker nabízí i specializovaná numismatická prodejna v pražském Obecním domě. Podle vedoucího prodejny, pana Palase, je o investiční mince zájem. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí Palas. Mince se dnes dají nakoupit dokonce levněji než zlaté slitky, přitom jejich prodejní hodnota je stejná. U investičních zlatých mincí, na rozdíl od těch sběratelských, neplatíte DPH, stejně, jako jej neplatíte u investičních zlatých slitků.

Text nevyjadřuje názor redakce