Je z čeho vybírat

Na internetu je spousta nápadů, kterými se můžete při zařizování dětského pokoje inspirovat. Ať už při výběru nábytku, koberců nebo třeba záclon, výběr je opravdu veliký. Při plánování dětského pokoje ale nezapomeňte myslet dopředu, abyste nemuseli pokojík co pět let přestavovat (i když nějakým těm úpravám se samozřejmě nevyhnete). Způsob, jakým můžete nadčasově oživit stěny, je použití fototapety. Fototapeta zvířata je ideální jak pro malé, tak i pro větší děti. Na zdi může dětem vydržet až do puberty.

Každé dítě má jiný vkus

Jak oživit dětský pokoj? Zkuste fototapety.

Jak oživit dětský pokoj? Zkuste fototapety. Foto: komerční článek

Stejně jako my dospělí, také každé dítě má jiný vkus a líbí se mu něco jiného. S věkem se navíc mění tento vkus mění – a také dětské potřeby. Někdy se stane, že je potřeba dětem poskytnout větší pokoj – a vy, rodiče, se obětujete, a nabídnete dětem svou ložnici. V takovém případě fototapeta zvířata může na stěně zůstat – je krásná i pro dospělé. Vždy se ale vyplatí zeptat se vaší ratolesti, jaký obrázek by na stěně chtěla mít – aby se například nestalo, že to, co nám dospělým připadá krásné, je pro děti děsivé. To by asi v samostatném usínání ve vlastním pokoji moc nepomohlo, co myslíte?

Barvy v dětském pokojíčku

Jak oživit dětský pokoj? Zkuste fototapety

Jak oživit dětský pokoj? Zkuste fototapety. Foto: komerční článek

Ačkoli se to může zdát jednoduché, vybrat tu správnou barvu do dětského pokoje nemusí být snadné. Ne všechny holčičky chtějí mít vše růžové, v některých případech navíc dochází ke sdílení pokoje mezi sourozenci opačného pohlaví. Opět bude záležet na vkusu vašem či vašich dětí. Fototapeta zvířata pro děti je vhodná jak pro chlapce, tak i pro dívky. Díky fototapetám můžete zvolit univerzální barvu do pokoje, která se hodí pro oboje pohlaví. Zdi přitom nebudou vypadat planě, protože je ozdobíte fototapetou.

 

Tipy pro výběr nátěru

Na trhu je k dostání spousta různých nátěrů. Místo toho, abyste zvolili matné nátěry, zkuste vybrat takové, které jsou naopak omyvatelné. Pomocí vlhkého hadříku z nich můžete očistit nejrůznější drobnosti, které se vašim dětem v pokojíku přihodí – například zbytky jídla, pomalované zdi a podobně. Tím zajistíte delší životnost stěn. Pro tvořivé děti můžete zvolit tabuli, na kterou mohou děti malovat – to je v poslední době s velkým hitem.

 

Hravá i klidná atmosféra

Pokud navrhujete dětský pokoj, je potřeba mít na paměti to, co se v dětském pokoji bude odehrávat. Jsou to nejenom dětské hry, které budou vyplňovat dětský čas přes den, ale také učení, které nastává při nástupu do školy. V neposlední řadě je dětský pokoj taktéž místem odpočinku. Je třeba vybírat takové prvky, které všechny tyto činnosti podpoří. Například fototapeta zvířata v lese je ideální pro každou z těchto činností. Dítě si může uvědomit, které ze zvířátek žije v lese, čím se krmí a podobně. Les je současně místem tichým, ideálním k relaxaci.

 

Neutralita je důležitá pro dlouhodobost

Ačkoli se neobejdete bez toho, že budete muset dětský pokoj obměňovat, práci si můžete značně usnadnit tím, že vyberete neutrální prvky. Mezi ně může patřit nejen zvolený nábytek, či barva na zdech, ale také vhodně zvolené fototapety. Neutrální barvy mají výhodu dlouhověkosti a mohou zrychlit budoucí výměny místností, protože není nutné měnit barvu tak, aby vyhovovala novému obyvateli. Nezapomeňte však, že světlé odstíny – jakkoli jsou flexibilním pozadím pro barevné doplňky – se snáze znečišťují, takže je možné, že budou přesto vyžadovat častější údržbu a více práce.

Fototapety vyjadřují osobnost

Jak oživit dětský pokoj? Zkuste fototapety.

Jak oživit dětský pokoj? Zkuste fototapety. Foto: komerční článek

 

Vaše dítě si může zvolit takovou fototapetu, jež se mu líbí, a která bude zároveň odrážet jeho osobnost. Kluci mohou zvolit „sportovní“ tapety, nebo třeba tapety ve tvaru automobilů. Holčičky pak volí různé princezny a kytičky. Co je pro obojí pohlaví společné je láska ke zvířatům. Zvolíte-li tedy fototapetu se zvířecími motivy, nemůžete se netrefit.

 

Text nevyjadřuje názor redakce