Pro mnoho firem byly nepřímé výdaje dlouho zanedbávanou oblastí, ale čím dál více firem si začíná uvědomovat, že řešení nepřímých výdajů skrývá velký potenciál úspor -  jednoduše proto, že  mohou představovat až 70-80% nákupů organizace.

Posílení transparentnosti, pojmenování  potřeb nákupu anebo zavedení digitálních postupů mohou organizaci pomoci získat kontrolu nad svými nepřímými výdaji. To ale  často vede k nižšímu pokrytí jednotlivých kategorií, protože  se firma často snaží snížit počet dodavatelů, aby tím čelila vyšším výdajům za možná rizika. Výsledkem pak je, že zaměstnanci  napříč  společností nemusí vždy najít požadované položky za správných podmínek. Organizace, firmy, společnosti ale potřebují mít právě v této oblasti jasno a tedy přímý vhled do nepřímých výdajů, v co možná nejširším spektru výrobků. Online platformy, které se specializují na nepřímé výdaje, a sdružují stovky dodavatelů na jednom místě, umožňují organizacím mít to nejlepší z obou světů: tedy, kontrolu nad nepřímými výdaji a rozsáhlé pokrytí kategorií.

Mercateo Česká republika s.r.o.
Mercateo Česká republika s.r.o.
Foto: komerční sdělení

Mercateo, vedoucí Evropská zásobovací platforma pro podnikatelské subjekty, nabízí svým B2B zákazníkům miliony položek od stovek předem pečlivě vybraných dodavatelů. A to není všechno: po nákupu dostávají zákazníci fakturu pouze od jednoho věřitele, od Mercateo . Online tržní platforma Mercateo je místem, kde si organizace mohou rychle a jednoduše  objednat kvalitní výrobky od  důvěryhodných  dodavatelů.

Základem jsou dlouhodobá partnerství, která společnost Mercateo vytvořila se svými dodavateli, jejichž procesy přesně zapadají do základní koncepce. "Pokud se organizace rozhodne používat Mercateo, v zásadě nám předává část řízení rizika spolu se svými koncovými zákazníky a dodavateli," vysvětluje Andrej Ürge, výkonný ředitel Mercateo Česká republika. Výsledkem je, že organizace se mohou zaměřit na strategické otázky a odvodit hodnotu z celé nabídky.

 

Optimalizujte proces nepřímého nákupu s Mercateo!

- Mějte své rámcové katalogy integrované !

- Mějte tak standardizaci a přehled o svých nepřímých výdajích pod jednou střechou !

- Mějte  svůj ERP systém v online tržní platformě Mercateo !

- Mějte přístup k milionům produktů od jednoho věřitele !

- Mějte neustále se rozšiřující sortiment výrobků od předem schválených dodavatelů !

 

Více informací o Mercateo

 

 

 

Text nevyjadřuje názor redakce