Co se ubytování týče – také v této destinaci je už spousta komfortních hotelových komplexů s praktickým režimem all inclusive. „Ten ocení zejména rodiny s dětmi a rovněž jedinci, kteří se nehodlají často a na dlouho vzdalovat z hotelu, kde se jim dostane veškerého servisu včetně neomezeného množství jídla a nápojů. No a ti, co nemají v plánu trávit celé dny na pláži nebo u bazénu a budou raději vyrážet na výlety, dají nejspíš přednost ubytovacímu zařízení poskytujícímu pouze snídaně nebo polopenzi,“ řekla Lenka Pátek, obchodní ředitelka přední české cestovní kanceláře Blue Style.

I v těch nejmenších letoviscích jsou restaurace, kde se chutně a hlavně levně najíte. Velké točené pivo vyjde v přepočtu obvykle na 26 až 52 Kč, tedy podobně jako u nás. Kdo do těchto končin jezdil před dvaceti lety, bude příjemně překvapen tím, že si Bulharsko na jednu stranu zachovává svoji tvář a tradice, avšak služby jsou na mnohem lepší úrovni než kdysi. A jejich úroveň rok od roku roste…

Komerční článek

Varna nabízí nejen Zlaté Písky

Váháte, které cílové letiště zvolit? Začněme Varnou. Leží více na severu, město přitahuje zejména mladé lidi – jsou zde kavárny, bary, obchodní domy, městská pláž, konají se tu festivaly… Určitě neprohloupíte, když do Varny během dovolené vyrazíte alespoň na několik hodin. Nejznámějším a zároveň nejrušnějším letoviskem v této oblasti jsou Zlaté Písky, kde to žije ve dne i v noci. Naleznete tady dlouhou a širokou pláž, velké hotely, bary, zábavní podniky, aquapark, golfové hřiště, ale také přírodní rezervaci hned přes silnici. Toužíte-li po větším klidu, můžete prožít dovolenou v sousedním letovisku Svatí Konstantin a Helena, jehož atrakcí je léčivý sirný pramen.

Albena láká na sedmikilometrovou pláž, místy širokou až sto metrů. Zejména děti a teenageři ocení velký vodní park. Přímo na kolonádě lze navštívit lázně s léčivými minerálními prameny. Albena je zároveň vyhlášeným centrem sportu. Kromě vodních atrakcí, paraglidingu a parasailingu jsou tu hřiště na tenis, volejbal (i beach) a basket. Navíc sousedí s Baltatadenským lesem, na který z opačné strany navazuje letovisko Kranevo s dlouhou pláží a ledovou arénou, kde si lze zabruslit i v létě.

Burgas láká i na historii

Přiletíte-li do Burgasu, máte na výběr z vícero variant. Největší a nejproslulejší je Slunečné pobřeží s osmikilometrovou pláží a rušným nočním životem. Sousední Nesebar se pyšní krásným historickým centrem na malém poloostrově. Mnohem klidnější jsou letoviska Elenite a Svatý Vlas. Dlouhou hlavní ulicí plnou obchodů, restaurací a barů a také moderním aquaparkem Paradise vás zaujme Ravda, která si vysloužila přezdívku „předměstí Nesebaru“. Poklidné Pomorie láká mimo jiné na černou pláž s léčivým bahnem a pískem.

Atraktivní starobylé centrum s úzkými klikatými uličkami a původní zástavbou z 18. století je pýchou Sozopolu, stejně tak místní pláže. Primorsko se rozkládá okolo širokého zálivu, který lokalitu chrání před větrem a nepříznivými mořskými vlivy. Pláž je široká, oplývá jemným zlatavým pískem, vstup do vody je pozvolný. Lemují ji zákonem chráněné písečné duny. V blízkosti se nalézá rovněž nudistická zóna. Asi 5 km směrem na sever ústí známá řeka Ropotamo. Obklopuje ji přírodní vodní rezervace, kde hnízdí vodní ptáci, například kormoráni, a rostou lekníny. Část řeky je přístupná na lodích s průvodcem.

Komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce