Firmy v současné době hledají rezervy v nákladových položkách a jiné způsoby, jak zkrátit předem nastavený rozpočet. „Zaznamenali jsme, že fleet manažeři více poptávají operativní leasing s jeho výhodami a my jim s tímto můžeme pomoct. Navíc, kdo se nechce pouštět do dlouhodobé spolupráce, pro toho je vhodná naše autopůjčovna Business Rent,“ popisuje Martin Bulíř, generální ředitel Business Lease. Tím, že některé automobilky na jaře částečně zastavily provoz, došlo ke zpomalení dodávek a řada firem na své objednané vozy čekala déle, než původně počítala. Proto se zvýšil zájem o službu krátkodobého pronájmu. Ten je možné využít buď na pár dní, nebo několik měsíců podle potřeby.

Poslední měsíce ukázaly vyšší poptávku po outsourcingu ve firemních flotilách

Umět efektivně nakládat s finančními prostředky je nyní důležitější než kdy dřív. Zásadní je počáteční analýza současného stavu, nastavení pravidel a zajištění kontroly nad jejich dodržováním. Poté je nutné se řídit náklady spojenými s firemními vozidly v souladu s nastavenými pravidly a případně je umět optimalizovat v souvislosti s aktuální situací. „Krok za krokem tento návod popisujeme v e-booku, který jednoduchou formou vysvětluje, jaké kroky by firma měla provádět, pokud chce efektivně a ekonomicky pořizovat a provozovat firemní vozidla,“ doplňuje Bulíř. 

Všechny činnosti pohromadě

Součástí e-booku je i interaktivní checklist, který je unikátem v oblasti české firemní mobility. Seznam všech činností, které musí fleet manažer pravidelně zvládat, je možné využít průběžně podle potřeby. Ukazuje, na co všechno nesmí správce vozového parku zapomínat, co naopak dělá nadbytečně a v jakých případech je vhodnější zvolit pomoc odborníka. 

Profesionální správa vozového parku sníží provozní a administrativní náklady, postará se o servis a pohlídá výši faktur za údržbu a opravy. Majitelé firem stejně tak často vítají stabilizaci cash flow, eliminaci rizik nebo pravidelný reporting s radami, jak zvýšit efektivitu provozu. Checklist se skládá ze šestnácti kategorií, a to od nákupu nového vozidla přes doplňky a příslušenství, pneumatiky, opravu karoserie až po správu paliva a palivových karet a odprodej vysluhujících vozidel.

Poslední měsíce ukázaly vyšší poptávku po outsourcingu ve firemních flotilách

Jak snížit pravidelné měsíční náklady?

„Pro ty, kdo si chtějí pořídit vozidla bez nutnosti investovat vlastní zdroje a zároveň by rádi snížili celkové náklady na firemní vozidla, jsme připravili inovativní produkt operativního leasingu Direct,“ představuje novinku Bulíř. Plaťte za nepravidelné služby, až skutečně nastanou. V rámci Directu si můžete složit produkt ze služeb, které skutečně potřebujete a využijete. 

Na koho se obrátit pro radu?

Společnost Business Lease působí v České republice od roku 1996, staví na více než stoletých zkušenostech nizozemské rodinné společnosti Auto Binck, jejíž je součástí. Firma působí také na Slovensku, v Polsku, v Rumunsku a Maďarsku a ve své správě má přes 30 tisíc vozidel. Hlavním produktem Business Lease je operativní leasing, financování a správa firemních flotil, provozuje bazar s vozy po operativním leasingu.

Text nevyjadřuje názor redakce