Tunisko je výjimečnou a okouzlující destinací, kterou stojí za to navštívit. S cestovní kanceláří Blue Style můžete i letos objevovat krásy Tuniska nebo přilehlého ostrova Djerba. Proto neváhejte a dopřejte si osvěžující dovolenou na kouzelném pobřeží Středozemního moře.

Ze všech afrických zemí je Tunisko nejsrdečnější a nejlépe dostupné. Turistům nabízí lákavý výběr toho nejlepšího z obou světů - stovky kilometrů zlatavých písečných pláží s nezaměnitelnou atmosférou Středomoří a zároveň tradiční kulturu afrických zemí s tajemnou saharskou pouští a nádechem orientu.

Pláže jako z pohádky

S téměř 1 150 km pobřeží je více než pravděpodobné, že zde narazíte na vaši vysněnou pláž. Vzhledem k nekonečně modrému moři navíc mnohdy ani nepoznáte, kde se nebe setkává s vodou. Takové výhledy se prostě nikdy neomrzí.

Jedny z nejkrásnějších pláží má oblíbené letovisko Mahdia. Ať už si zde vyrazí rodiny s dětmi, zamilované páry nebo nadšenci do vodních sportů a dobrodružství, každý si přijde na to své. Další skvělou volbou je pak letovisko Hammamet, na jehož plážích jsou dny božské a večery pohádkově kouzelné. Pobyt na pláži si kromě vychlazeného drinku můžete zpříjemnit třeba projížďkou na velbloudech nebo lodním výletem podél pobřeží.

Komerční článek

Země tisíce chutí

Při bloudění malebnými uličkami malebných městeček vás uchvátí vůně koření a místních pamlsků. Doporučujeme si na místních trzích nějaká koření na památku zakoupit. Jenom co je doma vybalíte, vás ono svůdné aroma přenese zpět do pohádkového Tuniska.

Komerční článek

Jednou ze specialit, kterou při zdejší návštěvě nesmíte vynechat, je určitě sladká kobliha bambalouni. Tu si můžete vychutnat jen tak posypanou cukrem či zalitou medem nebo čokoládou. Další vyloženě tuniskou specialitou je tzv. brik, což jsou kapsičky z těsta plněné vejcem, bylinkami, tuňákem, krevetami či jinými mořskými plody. Recept se většinou od kuchaře ke kuchaři liší, ale to nemění nic nemění na tom, že jsou vynikající.

Po stopách starověké historie

Jedním z nejzajímavějších příběhů tuniské historie je bezesporu ten o ohromném vzestupu a drsném pádu města Kartágo. To bylo s největší pravděpodobností založeno Féničany v 9. století n. l. a během pouhých 300 let se vypracovalo na mohutné obchodní impérium, se kterým se žádné město nemohlo porovnávat. Tato skutečnost byla však trnem v oku římské říši, která během punských válek Kartágo jako takové srovnala se zemí. Na jeho troskách pak Řím vystavil svoje vlastní Kartágo, které však bylo zcela zničeno při vpádu Vandalů a arabů během 7. století

Komerční článek

Od roku 1979 jsou jeho ruiny s celkovou rozlohou 602 ha součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Káva s božským výhledem

Při návštěvě Tuniska rozhodně nesmíte vynechat vesničku Sidi Bou Said, která se nachází nedaleko od Kartága. Je známá především svými modrobílými domky a úchvatnými výhledy na mořský záliv. Mezi turisty je velmi oblíbená i místní kavárnička Café des Délices, kde vám bude ke skvělé kávě naservírován božský výhled na městečko samotné. Filmoví znalci jistě ocení i fakt, že se zde natáčela proslulá filmová sága Angelika. Můžete si tak projít místa, na kterých kdysi točili herci této světoznámé ságy.

Komerční článek

Fanoušci filmu a Hvězdných válek především mohou navíc v Tunisku navštívit vesničku Matmata, kterou důvěrně znají jako planetu Tatooine.

S cestovní kanceláře Blue Style bude postaráno o váš komfort a pohodlí, neboť všechny hotely v nabídce jsou prověřeny z hlediska bezpečnosti a kvality služeb. Užijte si pohodovou dovolenou v Tunisku bez starostí ještě letos.

Text nevyjadřuje názor redakce