Právě ING Konto nabízí poměrně často zajímavé akce pro nové klienty. Je to navíc konto s velice seriózním přístupem, bez různých skrytých podmínek, takže třeba v soutěži Zlatá koruna bylo již vícekrát pozitivně vyhodnoceno.


Dnešní doba běžnému spoření příliš nepřeje


Běžné účty s rozumnějším úrokem vás „zkásnou“ na poplatcích, takže to, co vyděláte na úrocích, zas proděláte na poplatcích. Reálnými se stávají nulové úroky a doba spěje dokonce k úrokům záporným. Možná brzy začneme bankám za úschovu našich peněz platit. Pořád však existuje několik výhodných spořících účtů, mezi nimiž ING Konto vyniká především snahou vždy zaujmout nějakým zajímavým benefitem. Ten je na pořadu dne i nyní.


Všichni noví zákazníci ING banky získávají na tři měsíce až 1% úrok na své vklady, a to až do výše 300 000 Kč. Chtěli byste zhodnotit na spořícím účtu peněz více? Založte jej třeba všem členům rodiny. U čtyřčlenné rodiny tak výhodným úrokem zhodnotíte až 1,2 milionu.


Pro ty, kdo jsou zvyklí investovat do rizikovějších komodit, může být spořící účet málo výdělečným. Důležité je si však uvědomit, pro koho podobný produkt je, tedy pro lidi, kteří jsou opatrnější. Vydělali si peníze, váží si každé koruny a nejsou ochotní riskovat její ztrátu. Přesto však chtějí, aby jim jejich peníze vydělávaly díky hezkému zúročení. Takto k financím nepřistupuje jenom starší generace. Mnohdy je to řešení i pro lidi, kteří chtějí nechat peníze vydělávat pouze krátkodobě, a současně je mít neustále po ruce, protože s nimi mají další plány. Ať už jde o investování, nebo si plánují vzít hypotéku a potřebují mít volné vlastní finance k jejímu získání, či na případnou rekonstrukci a zařízení bytu či domu. Dlouhodobě vázané peníze mohou být pro řadu lidí problémem.


Takže i když třeba zpráva na Peníze.cz informovala, že ING Konto snížilo úrokovou sazbu, díky zmíněné akci je opět mezi lídry trhu, pokud jde o výši úročení vkladu na spořícím kontě. Jedná se o skvělou pasivní formu, jak nechat své peníze vydělávat. Dostanete se k nim kdykoliv, protože jak již bylo zmíněno, vklad není časově vázán a kdykoliv si můžete zažádat o výběr peněz až do 100 % svých vkladů. Peníze máte zpátky do dvou dnů.

Jak se úročí spořící ING Konto?


• První 3 měsíce je úrok 1 % až do výše 300 000 Kč
• Od 4. měsíce je pak úroková sazba 0,3 %
• Nad 300 000 jsou vklady úročené úrokovou sazbou 0,1 %


Na nabídku úrokové sazby je nutné se dívat ještě i z hlediska nákladů, které s účtem máte. Nebo spíše nemáte, protože ING Konto je zdarma. V první řadě si vůbec nemusíte vedle spořícího účtu zakládat běžný účet. Ten ING ani nemá. Založení spořícího účtu ING Konto je bezpoplatkové. Rovněž nic neplatíte ani za vedení účtu. S účtem máte možnost běžně pracovat v rámci kvalitního internetového bankovnictví. Příchozí a odchozí platby jsou rovněž zdarma.


Jak je to s kvalitou internetového bankovnictví ING?


Klienti si jej až do poslední změny velice chválili. S poslední změnou se od starých zákazníků vznesla kritika, ale ti noví si jej naopak nemohou vynachválit. Vše se rychle mění, a tak byla poměrně radikální změna pro stávající zákazníky menším šokem. Rozhodně je však nové internetové bankovnictví propracované, jednoduše použitelné, samozřejmě plně bezpečné.


Pojďte si založit spořící ING Konto


Založit ING Konto se spořícím účtem zvládnete bez toho, abyste museli navštívit pobočku banky. Je to skutečně zbytečné a ING banka je plně kompatibilní s moderní online dobou, kdy už nikdo nechce chodit do banky třeba právě kvůli takové „prkotině“, jako je založení bankovního účtu. Vše uděláte online, přes internet v počítači, nebo na mobilním telefonu. Kolik vám to zabere času? Jde pouze o vyplnění formuláře a přiložení dokumentů, takže pár minut. Již do 15 minut je v bance vše připraveno k tomu, abyste mohli začít svůj spořící účet používat a třeba na něj okamžitě převést své peníze z jiného účtu. Čím dříve tak uděláte, tím rychleji vám začnou vydělávat. Jak tedy na založení spořícího účtu krok za krokem?


Podíváme se na postup založení přes web:


Na stránce Založit ING konto vyplňte potřebné údaje:


• Vložte osobní údaje: e-mail, rodné číslo, autorizační telefon, potvrďte souhlas se zpracováním osobních údajů
• Vyplňte kontaktní údaje
• Vložte údaje o vašem zaměstnání
• Nastavte zabezpečení účtu
• Nahrajte potřebné dokumenty k založení účtu
• Svůj účet budete moci používat již do 15 minut od odeslání takto předvyplněné žádosti o založení účtu.


Vyplatí se tedy spořící účet ING Konto? Pojďme si shrnout výhody a nevýhody


V dnešní době nízkých až záporných úrokových sazeb je spořící konto bezpečnou oázou, ve které vaše finance nemusí ležet ladem. Můžeme sice investovat do akcií, do drahých kovů, do nemovitostí, ale mnohé z nich neobstály ani v době koronavirové krize. Spořící účet umožňuje zcela bezpečné uložení financí s jistým výnosem.


Spořící účet ING Konto – výhody:


• Akční úročení ve výši až 1 % po dobu 3 měsíců od založení konta. Toto výhodné akční úročení se vztahuje na finanční vklady do 300 000 Kč.
• Plusové úročení sazbou 0,3 % i po uplynutí akčních tří měsíců.
• Jednoduché založení účtu bez zbytečného papírování. Pokud si účet založíte online, lze jej do 15 minut začít používat.
• Přehledná smlouva bez skrytých podmínek.
• Účet je zdarma – neplatíte za zřízení ani vedení účtu.
• Zdarma jsou rovněž platby – příchozí i odchozí.
• Ke spořícímu účtu si není nutné zřizovat běžný účet.
• Peníze nejsou na účtu časově vázané. Lze je kdykoliv vybrat do 100 % vkladu. Na účtu máte peníze do dvou dnů.
• Možnost díky kontu využít snadno též oblíbené podílové fondy ING.
• Pojištění vkladu až do 100 000 €.


Spořící účet ING Konto – nevýhody:


• Omezená výhodná doba jenom na 3 měsíce, do výše vkladu 300 000 Kč a pouze pro nové klienty.
• Úročení vkladů nad 300 000 Kč úrokovou sazbou pouze 0,1 %.

Text nevyjadřuje názor redakce