Společnost KIPP uvedla na trh upínací systém KIPPflexX, který zahrnuje dvě funkce. Patentovaná přítlačná funkce je vhodná především pro hrubované obrobky. Díky symetrické konstrukci upínače se obrobek vždy středově vycentruje a je tak zaručena vysoká přesnost opakování.

Systém lze také použít jako standardní svěrák. K upínání surových dílů se používají upínací čelisti s čepy, které tvarově tlačí do materiálu, takže již není nutné časově náročné předběžné vytlačování.

Komerční článek

Marc Geiser, Sales Manager Clamping Technology ve společnosti KIPP, dodává:

Řešení 2 v 1, ať už upínací nebo svěrací, je na trhu jedinečné. To znamená, že 5osý upínač KIPPflexX lze použít jako svěrák pro upínání surovin tak i jako přítlačné upínací zařízení pro 6stranné obrábění s maximální přesností opakování.“

Klíčové vlastnosti:

  • Použití jako středicí upínač s přítlačnou funkcí nebo jako svěrák 2 v 1
  • Upínání s integrovanou funkcí stahování
  • Snadné a plynulé nastavování upínacího rozpětí pomocí ruční kliky
  • Optimální upínací výška pro 5osé obrábění.
  • Mnohostranné možnosti připojení na strojní stoly
  • Bezpečné držení a nejlepší přístup k obrobku

Upínací výška 180 mm zaručuje optimální přístupnost pro nářadí na 5osé frézce. Ploché vedení pro více stability a tuhost upínacího systému, čímž se dosahuje výjimečně vysoké upínací síly 52 kN. Pro upínací plochu na základní desce potřebuje uživatel tři hřídele adaptéru a jeden prodlužovací hřídel. Rozsah upnutí lze výrazně rozšířit pomocí přídavné základové desky a dalších prodlužovacích hřídelí.

Komerční článek Komerční článek

KIPPflexX je vhodný pro montáž na stoly strojů s T-drážkami nebo otvory se závitem. Středový otvor zaručuje středové vyrovnání. Základová deska je vybavena vyrovnávacími drážkami v podélném a příčném směru. 5osý upínač lze rovněž namontovat přímo na libovolné rastrové prvky, jakož i přímo na upínací systémy s nulovým bodem. Fyzika upínání s inteligentním rozložením síly zajišťuje, že se na stůl stroje přenáší pouze malé krouticí momenty.

O společnosti:

Společnost HEINRICH KIPP WERK je předním výrobcem v oblasti upínací techniky, normovaných prvků a ovládacích dílů. Sortiment KIPP zahrnuje více než 45.000 produktů, které jsou díky plně automatizované logistice rychle k dispozici. Produkty vyvíjí a vyrábí přímo ve své lokaci s velkým strojovým parkem v Německu. Všechny mají jedno společné: fungují spolehlivě, mají dlouhou životnost a jsou trvale k dodání.

V roce 2019 oslavila společnost HEINRICH KIPP WERK 100 let od svého založení. Ve stejném roce otevřela v Brně pro české a slovenské zákazníky svou obchodní pobočku KIPP CZ s.r.o.

 

Text nevyjadřuje názor redakce