Proč se vydat za odpočinkem do lázní?

Kdo z nás si už alespoň jednou nepoložil otázku, proč on taky nejede do lázní? Vždyť už dávno nejsou určené jen seniorům. Každý si potřebuje jednou za čas pořádně odpočinout, lázně jsou k tomu jako stvořené.

Ubytujete se v některém ze zdejších hotelů nebo penzionů, pochutnáte si na dobrém jídle, každý den se vydáte na zdravotní procházku, proložíte to procedurami. Zní vám to jako rajská hudba?

Mezi nejoblíbenější tuzemské lázně patří Mariánské Lázně

Proměňte sen ve skutečnost a vyberte si ze široké nabídky lázeňských pobytů v tuzemských lázních. Mezi ty nejoblíbenější patří Mariánské Lázně, které tvoří spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi proslulý západočeský lázeňský trojúhelník.

Naučná stezka Kladská
Naučná stezka Kladská
Foto: Komerční prezentace
 

Na co Mariánky lákají?

Mariánské Lázně jsou někdy nazývané také městem v parku nebo parkem ve městě. Kromě elegantních hotelů totiž ve městě najdete nádherné parky, o které se zasloužil Václav Skalník. Parky a hotely ale nejsou tím jediným, na co Mariánské Lázně lákají.

  • Ve městě a jeho okolí najdete desítky vývěrů minerálních vod s léčivými účinky.
  • Od 30.4. do konce října si můžete každý den udělat procházku ke zpívající fontáně.
  • Máte rádi tuzemské památky? Udělejte si výlet do parku Boheminium se zmenšeninami památek jako zámek Lednice, Ještěd, hrad Bezděz a další.
  • Se zdejší geologickou stavbou se seznámíte na Geologické stezce Mariánské Lázně.
  • Nedaleko města najdete také naučnou stezku Kladská.
  • Patříte mezi milovníky golfu? Zajděte si zahrát na zdejší hřiště, které je nejstarší v České republice a láká nejen amatérské a rekreační hráče, ale i ty profesionální.

Víte, že raritou města je velké množství minerálních pramenů, které tu vyvěrají? Díky jejich rozmanitému složení se lázně navíc pyšní tím, že dokáží přinést úlevu při mnoha obtížích? Do Mariánských Lázních se tak můžete vydat, když vás trápí nemoci pohybového ústrojí, nemoci dýchacích cest, metabolická onemocnění, nemoci ledvin a močových cest, gynekologická onemocnění, onkologická onemocnění a nemoci trávicího ústrojí.

Hotel Nové Lázně
Hotel Nové Lázně
Foto: Komerční prezentace

Kde se v Mariánských Lázních ubytovat?

Na hosty zde čeká mnoho krásných hotelů a útulných penzionů. Je jen na vás, zda dáte přednost komfortu hotelu nebo rodinnému prostředí penzionů. Vždy si ale můžete být jisti, že vás uvítají s otevřenou náručí a budou si vás hýčkat.

Pokud vaše srdce prahne po pobytu v hotelu, zkuste si vybrat některý z pobytových balíčků Hotelu Nové Lázně, Hotelu Spa Resort Hvězda nebo Boutique Hotelu SwissHouse.

Chcete raději do penzionu? Vsaďte na ty rodinné jako Pension N°1, který se nachází jen kousek od Rudolfova a Ferdinandova pramene, Penzion Villa Marion, kde na vás čekají luxusní snídaně, případně penzion Lido v klidné části města.

Text nevyjadřuje názor redakce