Systémy postavené na principu „zboží k člověku“ (goods-to-man) poskytují výrazné zvýšení plošné kapacity skladu, přispívají k vysokému růstu produktivity lidské práce a eliminují nesprávné manipulace a poškození techniky i zboží. V zásadě tyto systémy rozlišujeme na tři skupiny. Pojďme se podívat, jaký je mezi nimi rozdíl a čím pro vás mohou být zajímavé.

Automatický paletový sklad

Automatizace paletových skladů znamená především výrazné zvýšení efektivity a výkonu obrátky. Vybrat si můžete podle požadované výšky. Automatický systémový sklad, kde operují VNA vozíky v plně autonomním provozu, je vhodný zhruba do 12-14 metrů výšky skladu. A pokud vám to nebude stačit, jsou tu automatické regálové (jeřábové) zakladače, které obslouží palety ve výšce až 40 metrů.

Automatický sklad drobných dílů

Sklady drobných dílů často vyžadují velký podíl lidské práce. I proto jsou velmi vhodnými kandidáty na celkovou automatizaci. Například kompletace zakázek v e-shopech je díky automatickým skladům násobně efektivnější a jeden manipulant zvládne práci za 5-6 lidí. Jednotlivé položky ze zásilek jsou mu přepravovány přímo pod ruce, a to ve správném pořadí a počtu. Díky tomu jde kompletace rychle a pohodlně bez zbytečného běhání po skladu.

Relativní novinkou v této kategorii je systém Jungheinrich Miniload STC2B1A, který je výjimečný svou modulární konstrukcí, nízkou spotřebou energie, chytrou rekuperací s využitím superkapacitátorů a především extrémním zrychlením (5 m/s2) a maximální rychlostí až 6 m/s.

Vertikální výtahové systémy

Potřebujete rychle zvýšit kapacity skladu drobných dílů? Pak pro vás pravděpodobně budou ideálním řešením výtahové systémy a páternostery Jungheinrich LRK a PRK. Tyto uzavřené policové věže jsou schopny zvýšit kapacitu plochy skladu až o 80 %. Systém zahrnuje oboustranně vertikálně uskladněné police na drobné díly, extraktor a řídicí jednotku, jejichž pomocí je materiál dodáván k ergonomicky uspořádanému obslužnému otvoru. Už během vychystávání tácu připraví extraktor další tác, takže dochází k minimalizaci časových ztrát. Vysoké rychlosti, minimální čekací doby a perfektní manipulace s tácy jsou garantem nejvyšších výkonů vychystávání. Pomocí logistického rozhraní Jungheinrich, které tvoří rozhraní se softwarem ke správě skladu, je možné výtahový regál snadno napojit na stávající systém.

Nechte si s výběrem vhodného řešení poradit od profesionálů. Jungheinrich je synonymem pro inovativní manipulační techniku a logistické systémy již více než 65 let. Poskytuje kompletní vybavení od paletového a vysokozdvižného vozíku po komplexní plně automatické systémy včetně vlastního softwaru a servisu. Kromě toho Jungheinrich disponuje rozsáhlou servisní sítí s více než 170 techniky, takže vám poskytne prvotřídní služby kdekoli.

Text nevyjadřuje názor redakce