I ten, kdo sluníčko přímo zbožňuje, občas zatouží po tom, aby se usadil do příjemného stínu a dopřál si trochu odpočinku. V tu chvíli se mu zahradní altánek stane příjemných společníkem, který jej ochrání jak před slunečními paprsky, tak třeba i před větrem a deštěm, který může z ničeho nic přijít.

Zahradní altánky a pergoly jsou oblíbené

Jak krásně se uprostřed zahrady vyjímají. Můžete pod nimi jen tak posedět, ogrilovat si něco dobrého na zub, vychutnat ledový čaj nebo sklenku vína s přáteli. Kdo má vlastní zahradu, pro toho je takový přístřešek přímo povinností.

Na co si dát pozor při výběru zahradního altánku?

Zahradní altán může mít mnoho podob, každý z nás sní o něčem maličko jiném.

  • Nejprve si rozmyslete, kde by altánek vlastně měl stát? Kolik na něj máte prostoru?
  • Jak velkou částku jste ochotni do něj investovat?
  • Co od něj očekáváte? Nestačí vám třeba party stan?

Když si tohle všechno ujasníte, můžete se pustit do opravdového výběru. Jaké parametry jsou nejdůležitější?

Nejen vzhled je důležitý

Ani vzhled, ani cena, nejsou těmi nejdůležitějšími kritérii výběru. Mnohem důležitější je praktičnost a kvalita. Takový altánek jistě nebude pouhou dekorací, chceme se pod něj posadit a schovat před sluncem nebo deštěm.

Na materiálu záleží

Jak už to tak poslední dobou bývá, nabídka produktů je široká, liší se cenou a kvalitou. Obojí se odvíjí zejména od použitých materiálů. Jejich konstrukce musí být stabilní a odolat všem rozmarům počasí.

Náš tip: Volíte zahradní altán s lehkou konstrukcí, UV ochranou a možností ukotvit ho do země? Zajímejte se o UV ochranu a stálost barev, altán ukotvěte do země pomocí upínacích kolíků.

Zvelebte si zahradu krásným altánkem!
Zvelebte si zahradu krásným altánkem!
Foto: Komerční prezentace

 

Plánujete altánek převážet a stěhovat?

Co od altánku a očekáváte a co s ním máte v úmyslu? Postavíte ho před létem na zahradě a na podzim ho sbalíte? Nebo ho chcete využívat nejen na zahradě, ale třeba i na chatě, kam se během léta vydáte?

Náš tip: Kdo chce využívat altánek i mimo vlastní zahradu, ten by měl sáhnout po tom skládacím. Stejně tak je skládací altánek skvělou volbou pro stanaře. Jednoduše ho postaví před vchod do stanu a hned mají kousek místa navíc.

Víte, že mnozí altánek zaměňují za zahradní domek, který slouží k bezpečnému uskladnění zahradního náčiní, grilu, sekačky a podobně? Takové domky se sice snadno a rychle postaví, čerstvého vzduchu si v nich ale moc neužijete.

 

Text nevyjadřuje názor redakce