Na počátku přemýšlení o řešení  bydlení  v rodinném domě  je zvážení vlastních požadavků a potřeb se zohledněním k finančním možnostem  a pečlivému posouzení  lokality kde stavbu realizovat.

Pokud máte toto vše za sebou a máte vyjasněné představy o novém vysněném bydlení, je zde další krok, který Vás čeká. Výběr dřevostavby.

Jednou z možností, která Vás určitě napadne nejdříve, je inspirovat se v katalogovým domech, jejichž nabídka je nepřeberná. Po dlouhém listování a hledání  ideálního rodinného domu  pravděpodobně zjistíte, že téměř u každého domu byste uvítali možnost větší či menší změny. Uvědomíte si, že  by bylo přínosné, kdyby dům byl orientovaný na jinou stranu, jedna z místností byla větší než je v projektu, dům byl o půl metru širší, okna byla usazena  jinak  a další a další drobnosti, které Vám vzhledem k nemalé investici do domu nejsou lhostejné.  Chcete již na počátku řešit tyto kompromisy?

Dřevostavby na míru
Dřevostavby na míruFoto: Wood system

Typový projekt rodinného domu je pro většinu investorů  kompromisním řešením, které přináší okamžité a rychlé řešení. Obvykle je však  navržen tak, aby vyhovoval většinovému zákazníkovi a neřeší individuální potřeby budoucího majitele.

Ideální cestou a řešením je dřevostavba na míru a na klíč, která kopíruje potřeby zákazníků, kteří se nespokojí s typovým projektem.  Realizace dřevostavby na míru začíná osobní konzultací, v níž jsou s klientem rozebrány a specifikovány požadavky na budoucí bydlení. Následuje architektonický návrh, po kterém následuje kompletní projektová  dokumentace. Do tohoto návrhu je zakomponován nejen vzhled a dispozice domu, ale rovněž technologická stránka projektu, zvolený systém, kterým může být difúzně otevřená dřevostavba nebo difúzně uzavřená dřevostavba v nízkoenergetickém či pasivním provedení.  Se všemi náležitostmi je tato projektová dokumentace připravena ke stavebnímu řízení. Individuální dřevostavby jsou ideální cestou k bydlení v rodinném domě pro každého, kdo chce přenést svá přání do realizace.

Dřevostavby na míru
Dřevostavby na míruFoto: Wood system

Když k tomu připočtete výhody, které stavba dřevostavby přináší jako je krátká doba výstavby, ekologické provedení stavby, variabilita dřevostavby i konstrukčních materiálů a technologií, výborně tepelně izolační vlastnosti a  komfort bydlení, pak je volba individuální dřevostavby výbornou variantou řešení bydlení.

Ať už se rozhodnete pro letmou montáž dřevostavby  nebo panelovou výstavbu,  je ideální řešit svoji bytovou potřebu projektem dřevostavby na míru, která umožní realizaci Vašeho domu bez kompromisů a zajistí tak kvalitní a spokojené bydlení, které bude odrazem Vašich  přání a potřeb.

Více informací na: www.woodsystem.cz

 

Text nevyjadřuje názor redakce