Firma Codet trade s.r.o. zajišťuje prodej a servis strojů dvou předních firem, které vyrábí stroje a zařízení na zpracování druhotných surovin splňující nejvyšší nároky na spolehlivost a výkonnost.

Např. v papírnách musí přetřídit cca 50 tun/hod dřevního odpadu a pak cca 40% nadsítné frakce znovu podrtí. Elektrárna spálí 1 200 tun štěpky za den, která se musí přetřídit pro zajištění funkčnosti dopravních cest. Uvedené příklady firem jsou nepřetržité provozy, kde spolehlivost je prvořadá. Vytřídění suroviny zajišťují hvězdicové rotační třídiče fy. Neuenhauser Maschinenbau GmbH. Výkony mají i přes sto tun za hodinu. Třídí také podrcený odpad pro výrobu TAP.

Neuenhauser Superscreener 3F
Neuenhauser Superscreener 3F Foto: komerční článek

Menší výkon mají bubnové třídiče, ať s dieselovým nebo dieselelektrickým pohonem. Mají dávkovací násypku. Bunkrový vynášecí pás je zespodu žebrovaný. Pohání ho žebrovaný buben. Tím je vyloučeno prokluzování a boční posunování pásu. Systém umožňuje bezproblémový posun velmi těžkého materiálu.

Jednohřídelový drtič TARGO 3000 fy. Neuenhauser je výkonný drtič pro odpady, dřevní hmotu, biomasu a jiné materiály. Může být jak mobilní, tak i stacionární. Při nízké spotřebě pohonných hmot je výkonným strojem. Lze jej vybavit dálkovým monitoringem.

Drtiče fy. Hammel Recyclingtechnik GmbH jsou hodně zastoupené v České a Slovenské republice. Nasazeny jsou jak na zpracování lehkého šrotu, karoserií, hliníku, dřevního a komunálního odpadu za účelem zmenšení objemu před tříděním. Mohou být jak mobilní, tak i stacionární.

Uvedené příklady jsou jen zlomkem dalších možností pro využití uvedených strojů v oblasti odpadového hospodářství.

 

Text nevyjadřuje názor redakce