Město se dělí na dvě části - staré město s tržištěm a přístavem a luxusní turistické letovisko. Druhá část města nazývaná Naama Bay je místem, kde najdete krásné písčité pláže, pobřežní promenádu, množství kaváren, restaurací a obchodů. V zátoce se nacházejí také moderní a luxusní hotelové komplexy – pro svůj pobyt si můžete vybrat ten pravý z nabídky CK Blue Style. Hotely v Sharm El Sheikh se mohou pochlubit vysokou úrovní a kvalitou služeb. K většině z nich patří také bazény, některé nabízejí i další služby jako sauny, masáže, lehátka a slunečníky zdarma.

Většina lidí míří do Sharm El Sheikh za šnorchlováním a potápěním. A není divu. Teplota moře je zde pro koupání optimální celý rok a voda je krásně průzračná. Navíc je možné v ní spatřit velké množství barevných ryb a jedny z nejhezčích egyptských korálových útesů. A to hned u hotelových pláží! Některé hotely mají dokonce vybudovaný svůj vstup do moře, abyste se ke korálovým útesům mohli dostat snadněji.

Komerční článek

Chcete-li však obdivovat ty největší krásy Rudého moře v této oblasti, vydejte se lodí do národního parku Ras Mohamed. Jedná se o jednu z nejlepších potápěčských oblastí na světě. Pod vodou zde najdete kromě mnoha druhů ryb také barakudy, černoploutvé žraloky a mořské želvy. Velice oblíbenými potápěčskými lokalitami jsou zde Shark Reef (žraločí útes) a Yolanda Reef. Národní park má však i suchozemskou část, která je pouštního charakteru a lze zde vidět gazely, mnoho druhů ptactva a pásy mangrovníků. Za prohlídku stojí také Slané jezero nacházející se ve vnitrozemí.

Druhou možností je výlet k vraku lodi Thistlegorm, objeveném v roce 1956 Jacquem Cousteauem. Jedná se o britskou vojenskou zásobovací loď potopenou v říjnu 1941. Společně s lodí lze spatřit i její náklad – nákladní automobily, tanky, železniční vagóny a motorky. Další možností je vyrazit třeba na nedaleký ostrov Tiran. A pokud chcete obdivovat krásy moře bez toho, abyste se ponořili mezi ně, vydejte se na plavbu lodí s proskleným dnem.

Komerční článek

V Sharm El Sheikh se samozřejmě lze věnovat i jiným koníčkům a sportům než potápění. Můžete zde vyzkoušet mnoho vodních sportů jako například windsurfing, jízdu na vodních lyžích, plachtění nebo paragliding, ale i ty suchozemské. Oblíbený je tu turisty zejména tenis a golf. Další možností je vyrazit na nějakou horskou túru po načervenalých horských masivech nebo na projížďku do pouště ať už na čtyřkolce či velbloudovi.

Kdo holduje nakupování, může vyrazit do místních obchodů a na tržiště. Typickými výrobky jsou ručně tkané koberce, různé tepané věci, šperky, koření a suvenýry.

A nakonec ti, kteří zatouží po egyptské historii, si mohou udělat výlet na Mojžíšovu horu nebo do kláštera sv. Kateřiny.

 Komerční článek

Text nevyjadřuje názor redakce