Ceny nemovitostí v Praze i Středočeském kraji vytrvale rostou – jen v posledním roce o více než desetinu. Lákají tak investory, kterým se letos naskytne mimořádná příležitost – dokončení první fáze rezidenční části Oaks Prague, developerského projektu rostoucího na ploše o 140 hektarech. Ve střední Evropě je výjimečný jak svou velikostí, tak komplexností a kvalitou bez kompromisů. Projekt zasazený do srdce středočeské krajiny vzniká poblíž Nebřenic, pouhých 20 minut od Prahy. Rezidenční část po dokončení nabídne přibližně 450 unikátních domovů v bytových i rodinných domech, doplněných exklusivními vilami od světových špiček architektury

„Oaks Prague spojuje to nejlepší z obou světů – je zasazen do malebné krajiny a přesto pouhých 20 minut od Prahy. Vytváříme zde domovy pro život hodný 21. století a nabízíme prvotřídní zázemí i služby. Kromě služeb concierge a nonstop security otevíráme letos stylové Deli-Bistro,“ popsala Kateřina Poláková, Marketing & Sales Director společnosti Arendon a.s., developera projektu.

Příští rok bude následovat výstavba školky pro 40 dětí a dále spa a butikový pětihvězdičkový hotel s gourmet restaurací. Právě neustále se rozšiřující zázemí bude obyvatelům Oaks Prague nejen zpříjemňovat život, ale zároveň zhodnocovat jejich investici do místních nemovitostí.

Nejlepší architekti světa

„Vzhledem k dynamice trhu, dostupnosti do Prahy, ale především skvělým možnostem přímo v Oaks Prague se dá očekávat, že zdejší nemovitosti porostou na ceně dlouhodobě. Jejich hodnotu zvyšuje nejen jejich kvalita ale i fakt, že se s nimi pojí jména špičkových a světově uznávaných architektů,“ řekl Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon a.s.

Například bytové domy na budoucím náměstí, které první obyvatele přivítají letos, jsou navržené významnými architektonickými studii JTP a Chapman Taylor. Pod rodinnými atriovými domy, charakteristickými využitím maximálně udržitelné energie, jsou podepsaní irští McGarry-Moon Architects. Třešničkou na dortu letošního dokončení první fáze projektu bude zimní kolaudace Rezidence u golfu od newyorské kanceláře Richarda Meiera, nositele Pritzkerovy ceny, která patří mezi absolutní světovou špičku.

Příroda a sport

Hlavní dominanta sportu, golfové hřiště s licencí PGA National se od svého otevření v roce 2020 neustále posouvá vpřed. Hned po zahájení provozu získalo ocenění nejlepšího golfového hřiště v Evropě na prestižních World Golf Awards 2020. Za zmínku stojí i památkově chráněný klasicistní zámeček rodiny von Schüttelsberg, který se po citlivé rekonstrukci stane sídlem golfového klubu. Již v prvním roce provozu se hřiště stalo příkladem udržitelnosti, a to díky celé řadě inciativ, které jsou zaměřené na zvýšení biodiverzity, podporu udržitelnosti trávníku, předcházení znečištění, snížení spotřeby energie a recyklace všech materiálů.

„Udržitelnost, ochrana přírody a jejích zdrojů jsou jedním z nejdůležitějších aspektů v celém projektu Oaks Prague. V okolí městečka jsme například vytvořili trasy ideální pro běh, cyklistiku a relaxační procházky, soustavně pracujeme na obnově blízkých lesů i renovaci rozlehlých luk a rybníků. Principy udržitelnosti aplikujeme u všech staveb, jejich nízko energetičnost či použití přírodních materiálů je samozřejmostí.,“ doplnila Kateřina Poláková.

 

Text nevyjadřuje názor redakce