ISS Group patří k největším globálním poskytovatelům služeb Facilitz Managementu. Její hlavní čtyři pobočky ve Střední a Východní Evropě generují celkový obrat 70 milionů EUR ročně a zaměstnávají přes 4.000 zaměstnanců. 

B+N Referencia Zrt. díky této akvizici dosáhla dalšího významného kroku ve svém rozvoji a je přirozeným krokem následujícím po konstatním růstu v Maďarsku za posledních 20 let. Během tohoto období B+N konsolidovala svoji pozici lídra na FM trhu v Maďarsku a byla stabilním hráčem mezi top 500 maďarskými společnostmi. V roce 2019 dosáhla obratu 100 milionů EUR a v roce 2020, napříč pandemické situaci, dosáhla dynamického růstu jak v obratu tak rozšíření segmentu služeb. Zákazníky tvoří jak veřejný tak privátní sektor včetně nadnárodních korporací. Společnost je hrdá na to, že zaměstnává přes 10.000 zaměstnanců díky nové akvizici.  

Klíčový hráč vstoupil na český trh Facility Managementu
Klíčový hráč vstoupil na český trh Facility Managementu
Foto: Robert Young

Finanční ředitel a vedoucí mezinárodních operací B+N, István Matskási uvádí: “Usilujeme o to být dlouhodobým, důvěryhodným partnerem pro naše klienty napříč regionem. Vstupem na trh Rumunska, České republiky a Slovenska mohou být naši klienti ujišťeni o tom, že vysoká kvalita dodávaných služeb bude udržena a ještě dále rozvíjena napříč celým portfoliem služeb Facility Managementu ve všech čtyřech zemích. Automatizace a robotizace bude hrát stále důležitější roli v této oblasti, jelikož společnost klade velký důraz na technologické inovace. V FM oblasti je v Maďarsku unikátní to, že společnost má vlastní odděleni výzkumu a vývoje, kde se vyvíjí inovativní automatizovaná řešení, jako je autonomní průmyslový úklidový robot, zařízení na UV dezinfekci a další. 

Vlastník skupiny B+N, Ferenc Kis-Szölgyémi dodává: “Naše vynikající odbornost, inovace, služby vysoké kvality, zákaznická orientace, transparentní a flexibilní operace a soulad, spolu s přenosem zkušeností napříč skupinou B+N, to vše budou hodnoty na kterých budeme stavět naší budoucí rozvoj. Expanze společnosti a její rozvoj se nyní nezastaví, plánujeme brzy vstup na další nové trhy v regionu.

Lokální česká pobočka, B+N Czech Republic Facility Services s.r.o., bude hrát klíčovou roli v posilování pozice B+N v region a také v dalším vývoji díky extenzivním zkušenostem a odbornosti, kterou tým má.”

 

Text nevyjadřuje názor redakce